دوره زبان انگلیسی و سوئدی در سوئد

هر ساله افراد مختلفی برای گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی و سوئدی وارد کشور سوئد می‌شوند. البته اکثر این افراد برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند، ولی برای آنکه آمادگی لازم را جهت ورود به دانشگاههای این کشور در مقاطع مختلف به دست بیاورند، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی و سوئدی را انتخاب می‌کنند. البته افرادی تعدادی از افراد جهت مهاجرت به کشور سوئد، از طریق آموزش زبان اقدام می‌کنند و از این طریق وارد کشوز سوئد می‌شوند.

تحصیل در کشور سوئد برای همه افرادی که این کشور را به عنوان مقصد خودسان انتخاب می‌کردند تا سال ۲۰۱۱ میلادی کاملا رایگان بود اما از آن سال به بعد تحصیل برای دانشجویان خارجی با هزینه همراه است. البته هنوز هم به علت اینکه سوئد از دانشگاههای خوبی برای ادامه تحصیل برخوردار است و همچنین کیفیت بالی زندگی در این کشور، جز مقاصد اصلی دانشجویان ومهاجران است.

 

آموزش زبان سوئدی در سوئد

 

اگر دانشجویی بین‌المللی هستید، می‌توانید با یادگیری آموزش زبان سوئدی از شرایط ویژه تحصیل در دانشگاههای سوئد استفاده کنید. تحصیل به زبان سوئدی مزایای زیادی دارد. مثلا کسانی که در مقطع لیسانس در کشور سوئد ادامه تحصیل می‌دهند ومسلط به زبان سوئدی هستند می‌توانند از امکان تحصیل رایگان در این کشور استفاده کنند. همچنین تحصیل در رشته‌هایی مثل پزشکی و دندان پزشکی و پرستاری به زبان سوئدی ارائه میشود که این برای کسانی که در حال حاضر در ایران دانش آموز هستند میتواند اهمیت ویژه‌ای داشته باشد. مزیتی که کشور سوئد نسبت به آلمان یا اتریش برای تحصیل در رشته‌های پزشکی دارد این است که، دانشجو میتواند زبان را در کشور سوئد بگذراند و از آنجا وارد رشته‌های پزشکی شود. البته اکثر رشته‌ها در مقطع لیسانس به زبان سوئدی ارائه می‌شود و معمولا از مقطع فوق‌لیسانس به بالا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. ولی در  مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس می‌توان برای یادگیری زبان سوئدی وارد این کشور شد و ویزا دریافت کرد. با توجه به اینکه سوئدی‌ها تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند اما زبان رسمی این کشور، زبان سوئدی است که تسلط به آن اهمیت زیادی برای زندگی و کار در کشور سوئد دارد.

 

دوره رایگان زبان سوئدی در سوئد

دانشگا‌های سوئد از دانشجویان شهریه دریافت می‌کنند اما شما می‌توانید با پرداخت ۵۰۰۰ کرون در دوره های کوتاه مدت آموزش زبان سوئدی در این کشور شرکت کنید. این دوره های زبان سوئدی در سوئد در کنار آموزش برای شرکت کنندگانش بار فرهنگی نیز خواهد داشت. به این معنا که شما در طول این دوره با فرهنگ و رسوم مردم این کشور نیز پیش از ورود به محیط کار خود آشنا خواهید شد.این دوره برای کسانی مناسب است که مدرک زبان اگلیسی (آیلتس ۶.۵ یا تافل آی بی تی ۹۰) دارند مناسب است یا افرادی که لیسانس خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشند یا لیسانس زبان انگلیسی داشته باشند. اگر این شرایط را دارید می‌توانید با مشاوران موسسه اسپید آروین تماس بگیرید و شرایط شما توسط تیم موسسه بررسی گردد.

 

دوره زبان سوئدی

چندین دانشگاه سوئد برنامه های تمام وقت در طول سال برای مبتدیان ارائه می کنند. دانشگاه لینچوپینگ و  دانشگاه لوند برنامه تحصیلی زبان سوئدی برگزار می کنند. دوره‌های سوئدی نیمه وقت برای مبتدیان اکثر دانشگاه ها دوره های پاره وقت در سوئد را برای دانشجویان خارجی ارائه می دهند. همچنین می‌توانید در دانشگاه استکهلم دوره زبان سوئدی را گذرانید. شهریه این دوره ها حدود  ۳۰ تا ۴۰ هزار کرون بوده و معمولا ۴ ماه طول می کشد.هزینه کل دوره در حدود ۱۰۰ هزار کرون برای یک دوره یکساله است که فرد در این مدت به مقطع B2 میرسد و به راحتی می‌تواند وارد دانشگاههای سوئد شود.

 

مزایای دوره های زبان سوئدی در سوئد را می توان به طور خلاصه برشمرد:

 1. اخذ ویزای شینگن مولتی برای دانشجو، همسر دانشجو و فرزندان زیر ۱۸ سال ایشان.
 2. امکان کار برای دانشجو و همسر وی.
 3. دریافت بیمه دانشجویی.
 4. اعطای مدرک زبان پس از اتمام دوره که شما را قادر به اپلای کردن در هریک از دانشگاه های سوئد می نماید.
 5. اخذ ویزا به صورت تضمینی حتی برای افرادی که قبلا به صورت توریستی اقدام کرده‌اند و درخواست ویزای آنها رد شده است.
 6. امکان یافتن شغل و یا ثبت یک بیزینس و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری یا سرمایه گذری.

 

آموزش زبان انگلیسی در سوئد

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در سوئد  مستلزم داشتن مدرک زبان می باشد. به غیر از رشته های پزشکی و رشته پرستاری، عموم رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همچنین در مقطع لیسانس تعداد محدودی از رشته های فنی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای شرکت در دوره های فوق لیسانس داشتن مدرک آیلتس آکادمیک ۶.۵ که هر مهارت آن حداقل ۶ باشد و در مقطع لیسانس آیلتس آکادمیک ۶ که هر مهارت آن حداقل ۵.۵ باشد الزامی است. از آنجایی که گرفتن این مدارک مشکل می باشد و در بسیاری مواقع مشاهده شده است که حداقل یکی از مهارت ها به حد نصاب نرسیده است، لذا امکان اخذ پذیرش در دوره زبان انگلیسی در سوئد فراهم گردیده است و دانشجویان می‌توانند برای تکمیل زبان خودشان وارد این کشور سوئد شوند. البته دانشجویان باید تا حدودی زبان انگلیسی را آموزش دیده باشند وبرای تکمیل آن وارد کشور سوئد شوند، چرا که در غیر اینصورت احتمالا دریافت ویزای آنها با مشکل همراه می‌شود. برای دریافت ویزای کشور سوئد نیاز است که دانشجو آیلتس ۵/۵ را اخذ کرده باشد تا بتواند برای تحصیل در دوره زبان انگلیسی وارد کشور سوئد شود. البته معادل نمره آیلتس ۵/۵ در آزمونهای دیگر مثل تافل هم مورد قبول می‌باشد.

دوره زبان انگلیسی در سوئد به صورت آکادمیک برگزار میگردد و توسط دانشگاهها برگزار میشود. شهریه دوره زبان برای هر ترم حدودا ۸۵ هزار کرون است که شامل هزینه اقامت و خورد و خوراک نیز می‌باشد. البته اگر دوره سالیانه را انتخاب کنید مبلغ ۱۵۰ هزار کرون در سال باید پرداخت کنید که شامل شهریه و هزینه اقامت و خورد و خوراک می‌باشد.

 

مزایای شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد

 

 1. از دوره‌های دانشگاهی می باشد و از اعتبار کافی برخوردار است.
 2. هنگامی که در دوره زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می‌شوید و شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود.
 3. ویزای همزمان به خانواده ارائه می‌شود.
 4. فرزندان متقاضی که بین سنین ۴ تا ۱۷ سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.

 

مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دوره های زبان در کشور سوئد

 • اسکن ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات (دیپلم، پیش‌دانشگاهی و دانشگاه) به زبان انگلیسی یا به زبان سوئدی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • اسکن مدرک زبان انگلیسی

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در خصوص بررسی شرایط  اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کشور سوئد می‌توانید با مشاوران Study Plan تماس حاصل فرمایید.

 

هزینه زندگی در سوئد

 

کشور سوئد کشوری است که هر ساله مهاجران زیادی از کشورهای مختلف وارد آن می‌شوند. هزینه زندکی در هر کشوری جز مواردی است که بر روی تصمیم افراد برای انتخاب کشور مورد نظر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در کل هزینه زندگی در کشور سوئد نسبتا بالا است ولی مردم این کشور از امکانات بالای زندگی برخوردارند ولی نسبت به اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنید و مدل زندگی شما چگونه است این عدد میتواند متفاوت باشد.

هزینه خوراک در سوئد

 

هزینه خورد و خوراک برای یک فرد بزرگسال به طور متوسط در ماه در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کرون است. اگر برای بعضی وعده‌های غذایی به رستوران یا فست فود مراجعه کنید، هزینه خورد و خوراکتان بیشتر می‌شود. هزینه غذا در یک فست‌فود برای یک وعده غرا در حدود ۷۰ تا ۱۰۰ کرون است و هزینه غذا در یک رستوران در حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰ کرون می‌باشد. اگر فردی در هفته یک وعده به رستوران برود و مابقی را در خانه خودش غذا بخورد، هزینه خورد و خوراکش در حدود ۳۵۰۰ کرون در ماه می‌باشد. البته که هزینه رستوران در اکثر کشورها گرانتر از حالت عادی می‌باشد.

 

هزینه مسکن در سوئد

 

هزینه متوسط اقامت در یک آپارتمان بسته به شرایط آن از جمله محل، منطقه، متراژ،  امکانات و مشترک بودن آشپزخانه یا سرویسهای عمومی آن (درصورت اجاره اتاق) و… بسیار می تواند متغیر باشد. هزینه یک آپارتمان معمولا در شهر استکهلم در حدود ۴۰۰۰ تا ۹۰۰۰ کرون در ماه است. البته هزینه زندگی در استکهلم نسبت به شهرهای دیگر سوئد گرانتر است. درحالیکه در دیگر شهرهای سوئد هزینه اجاره یک آپارتمان می تواند بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کرون متغیر باشد. البته هزینه اجاره یک اتاق با سرویس بهداشتی  آشپزخانه مشترک با اتاقهای دیگر در حدود ۲۰۰۰ تا ۳۲۰۰ کرون در ماه می‌باشد. هزینه خرید خانه در مرکز شهر برای هر متر مربع در حدود ۶۰۰۰۰ کرون است و هزینه خرید خانه در بیرون از مرکز شهر باشد در حدود ۳۵۰۰۰ کرون برای هر متر مربع می‌باشد.

اگر بخواهید در خوابگاههای دانشجویی زندگی کنید در حدود ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ کرون در ماه باید پرداخت کنید که وابسته به اینکه خوابگاه شما چه امکاناتی دارد، لازم است که مبلغ متفاوتی را پرداخت کنید.

برای سکونت در خوابگاههای دانشجویی کشور سوئد و اطلاع دقیق از انواع خوابگاههای دانشجویی، امکانات خوابگاهها، هزینه‌های آن و … با مشاوران موسسه اسپید آروین تماس حاصل فرمایید تا بتوانید با توجه به شرایط خودتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

هزینه پوشاک در سوئد

هزینه ماهیانه خرید پوشاک در سوئد در حدود ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ کرون است. البته دانشجویان میتوانند در زمانهایی که تخفیف ارائه می‌شود با تخفیفهای خوبی خرید انجام دهند. اگر از برندهای معروف خریداری نکیند، هزینه پوشاک عدد خیلی زیادی برای شما تمام نمی‌شود.

 

هزینه حمل و نقل در سوئد

 

هزینه حمل‌ونقل عمومی در ماه در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ کرون است. هزینه استفاده از تاکسی برای مدت زمان یک ساعت در حدود ۵۰۰ کرون است. هزینه حمل‌و‌نقل عمومی به صرفه است و در سوئد هم مثل کشورهای دیگر اروپایی،هزینه حمل‌و‌نقل با تاکسی نسبتا گران است. البته شهروندان سوئدی هم کمتر از تاکسی استفاده می‌کنند و مردم این کشور هم بیشتر از حمل‌و‌نقل عمومی استفاده می‌کنند. همچنین قیمت هر لیتر گازوئیل در سود در حدود ۱۵ کرون است و قیمت هر لیتر بنزین حدود ۱۷ کرون است. البته در صورتی که به فکر خرید خودروی شخصی باشید باید هزینه پارکینگ، بیمه و … را هم در نظر بگیرید.

 

هزینه تلفن و اینترنت در سوئد

 

هزینه استفاده از تلفن همراه در حدود ۵/۱ کرون برای هر دقیقه است. هزینه استفاده از اینترنت بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ کرون در ماه است. برای دریافت یک سرویس خوب باید عددی در حدود ۳۰۰ کرون برای یک ماه را در نظر بگیرید. بسته به اینکه چه نوع خدماتی دریافت می‌کنید ممکن است اعداد مختلفی را پرداخت کنید. البته اگر در خوابگاههای دانشجویی سکونت داشته باشید، معمولا هزینه اینترنت جداگانه از شما دریافت نمی‌گردد.

 

هزینه بهداشت و درمان در سوئد

 

اگر شما دانشجوی دانشگاههای کشور سوئد باشید بیمه درمانی شامل حال شما می‌شود و در صورتی که بیشتر از مبلغ ۱۱۰۰ کرون هزینه شما باشد، از شما مبلغ بیشتری دریافت نمیشود. برای اینکه راحت‌تر بتوانید با خیال راحتتری زندگی کنید لازم هست که ماهیانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ کرون را کنار بگذارید.

 

حقوق ماهیانه در سوئد

میزان حقوق ماهیانه در سوئد بر اساس اینکه چه شغلی دارید و تجربه شما به چه صورت است میتواند متفاوت باشد. میانگین حقوق ماهیانه یک نفر حدودا ۲۵۰۰۰ کرون بعد از کسر مالیات میباشد.

مبلغی که بابت هر ساعت کار دانشجویی میتوان به دست آورد در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ کرون است. البته که در بعضی مواقع مبلغی بیشتر یا کمتر از این مبلغ به افراد پرداخت می‌شود. کسانی که ویزای تحصیلی حداقل یکساله دریافت کرده‌اند می‌توانند در هفته حداقل ۲۰ ساعت اجازه کار خواهند داشت. به همین علت دانشجویانی که در سوئد کار پاره‌وقت(۲۰ ساعت در هفته) انجام می‌دهند، معمولا هزینه‌های زندگی خودشان را به صورت کامل می‌توانند پوشش دهند. اینکه شما در چه شهری زندگی کنید، تاثیر زیادی در پیدا کردن کار پاره‌وقت برای شما دارد. در شهرهای دانشجویی معمولا امکان بیشتری برای کار دانشجویی وجود دارد. شهرهای لوند، اوپسالا و استکهلم از شهرهای عالی دانشجویی در سوئد محسوب میشوند.

 

هزینه زندگی در سوئد

 

در کل هزینه زندگی یک نفر در سوئد در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ کرون در ماه می‌باشد. اگر فردی زندگی دانشجویی داشته باشد، عددی در حدود ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ کرون در ماهه عدد معقولی است.

سبک زندگی شما می‌تواند در هزینه زندگی شما موثر باشد.

برای اینکه اطلاع دقیقی از میزان هزینه زندگی خودتان با توجه به شهر مورد نظرتان به دست آورید، میتوانید با مشاوران موسسه اسپید آروین تماس حاصل فرمایید.

 

لیست هزینه‌های رستوران و بعضی اقلام خوراکی در سوئد

در جدول زیر لیست بعضی از اقلام آورده شده است:

 

رنج هزینه(کرون) میانگین هزینه(کرون) رستوران در سوئد
۲۰۰ – ۱۵۰ ۲۰۰ یک وعده غذا در رستوران
۸۹ – ۶۹ ۸۰ یک وعده غذا در فست‌فود
۳۰ – ۱۰ ۱۹ نوشابه( یک قوطی۳۳۰ میلی لیتر)
۲۵ – ۱۰ ۱۷ آب( یک بطری آب ۳۳۰ میلی‌لیتر)
سوپر مارکت
۱۴ – ۹ ۱۱ شیر(۱ لیتر)
۳۰ – ۱۵ ۲۲ نان (۵۰۰ گرم)
۳۵ – ۱۵ ۲۳ برنج (۱ کیلوگرم)
۱۲۰ – ۶۰ ۹۲ مرغ (۱ کیلوگرم)
۳۰ – ۱۸ ۲۵ سیب ( ۱کیلوگرم)